O oszczędzaniu i ekonomii wiedzą niemało

O oszczędzaniu, ekonomii i gospodarce wiedzą naprawdę dużo. Mowa o ponad 100 uczniach szkół ponadgimnazjalnych, którzy rywalizowali w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Suwałkach w konkursie „Oszczędności można zamienić w przyjemności”.

Tym razem to studenci PWSZ… oceniali

W rolę profesjonalnych sędziów wcielili się studenci ratownictwa medycznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach. Żacy oceniali poczynania uczniów III Liceum Ogólnokształcącego, którzy rywalizowali w ósmej edycji Mistrzostw Pierwszej Pomocy.

Dzień otwarty w PWSZ w Suwałkach

Wyjątkowy, bardzo urozmaicony i niezwykle atrakcyjny DZIEŃ OTWARTY organizuje Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Suwałkach. 4 kwietnia (wtorek) w godzinach 10:00 – 17.00 suwalska Uczelnia otwiera swoje pracownie, laboratoria i sale. Wszystko po to, by pochwalić się tym, co ma najlepszego.

Kolejne sukcesy „strzelców” z PWSZ

Kolejne sukcesy odnieśli „strzelcy” reprezentujący Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Suwałkach. Aneta Szeraszewicz nie miała sobie równych w obu, odbywających się w ostatnich dniach zawodach strzeleckich wygrywając klasyfikację generalną.

Prezydium Konwentu wybrane

W Sali konferencyjnej PWSZ w Suwałkach odbyły się obrady KONWENTU, czyli organu opiniodawczo-doradczego, wspierający Uczelnię. Na jego forum odbywa się wymiana doświadczeń i informacji, wyrażane są opinie oraz prowadzone konsultacje m. in o kierunkach rozwoju Uczelni i nawiązywaniu kontaktów z toczeniem gospodarczym.

Po co nam skóra?

Po co człowiekowi skóra? Na te pytanie odpowiedź znają już mali studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach. Żacy poznali budowę , funkcję, a nawet przydatki skóry (m. in. włosy i paznokcie). Oprócz tego dzieci nauczyły się zasad rytmiki, muzycznie powitały wiosnę oraz tradycyjnie...

Jedni z dziesięciu

10 zespołów, wyjątkowa oprawa i mnóstwo pytań o rolę i zadania samorządu lokalnego. Aula Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach stała się w ostatni piątek (10 marca) areną zmagań młodych suwalczan. Reprezentanci niemal wszystkich suwalskich szkół ponadgimnazjalnych rywalizowali w konkursie wzorowanym na popularnym programie „Jeden z dziesięciu”.

„Znajdź pomysł na siebie”

Do znalezienia pomysłu na siebie będzie namawiał w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Suwałkach Full Power Spirit. To polska grupa muzyczna wpisująca się w nurt muzyki chrześcijańskiej, tworząca głównie w stylu hip-hop.

dr n. o zdr. Małgorzata Andryszczyk

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że Rada Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku nadała stopień naukowy doktora nauk o zdrowiu mgr Małgorzacie Andryszczyk – wykładowcy, a jednocześnie Prodziekan Wydziału Ochrony Zdrowia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach.

III polsko-ukraińskie Sympozjum Naukowe

Kolejna odsłona polsko-ukraińskiej współpracy naukowo-dydaktycznej za nami. III Sympozjum Naukowe: „Polska – Ukraina. Synergetyczna Współpraca Międzynarodowa” odbyła się w Kijowie, Połtawie i Słowiańsku.

PWSZ przyjazne młodym rodzicom

Wyjątkowe i niespotykane dotąd miejsce powstało w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Suwałkach. Mowa o specjalnym pokoju rodzinnym, czyli miejscu gdzie studentki mogą przewinąć czy nakarmić dziecko, gdzie młodzi rodzice mogą zostać z pociechą i wspólnie spędzić czas.

SJO z wyróżnieniem

Wyróżnieniem i najwyższą, możliwą oceną może pochwalić się Studium Języków Obcych, działające przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Suwałkach. Taki wynik uzyskało po grudniowej sesji egzaminacyjnej Pearson.

Studenci pomagali w rejestracji dawców

Niemal 100 osób zarejestrowało się jako potencjalni dawcy szpiku. W charytatywnej akcji, która odbyła się 26 lutego w I Liceum Ogólnokształcącym, duży udział mieli wolontariusze - studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach.

Oddali „hektolitry” krwi

W ogólnopolskim konkursie „Młoda Krew Ratuje Życie”, organizowanym przez Polski Czerwony Krzyż zajęli dwa pierwsze miejsca (w etapie okręgowym). Oddali największą ilość krwi w ramach turnieju oraz uzyskali najwyższy wskaźnik aktywności szkoły!

„Mali komandosi” w akcji

IX spotkanie w ramach Uniwersytetu Dziecięcego przeszło już do historii. Żacy mogli z bliska przyjrzeć się skałom oraz poznać przekrój Ziemi od jądra do egzosfery (zajęcia: „Z czego składa się Ziemia”).
Wyświetlanie 1 - 15 z 725 rezultatów.
Pozycji na stronę 15
z 49