Koszulka wybrana!

Już jest. Jury wybrało zwycięski projekt koszulki: „Suwalskiej Juwenalia 2017”. Po burzliwych obradach oraz uwzględnieniu komentarzy i „polubień” na oficjalnym profilu facebookowym Uczelni komisja konkursowa zdecydowała, że najlepszy projekt stworzył… Marek Szuszko (projekt nr 3).

Dyskutowali o betonie

„Beton materiałem XXI w.” Tezę tę udowadniali naukowcy i przedsiębiorcy, którzy spotkali się w Centrum Transferu Technologii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach. Wszystko za sprawą VII Konferencji Technicznej, która na suwalską Uczelnię ściągnęła przedstawicieli największych firm zajmujących się konstrukcjami, czy chemią betonową, pracowników naukowych oraz studentów.

dr inż. Anna Krupa

Setki przeprowadzonych badań, ponad 340 stron pracy, dziesiątki pochwał i gratulacji oraz wyróżniona rozprawa doktorska. To efekt pracy mgr inż. Anny Krupy, wykładowcy Wydziału Politechnicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach.

Lego, kamera i Dzień Ziemi

Nauka programowania za pomocą klocków lego, wcielenie się w rolę aktora, dziennikarza, czy operatora kamery a także zajęcia plastyczne związane z Dniem Ziemi. Między innymi takie atrakcje czekały na najmłodszych studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach w ramach Uniwersytetu Dziecięcego.

Zobacz projekty koszulek!

Trzy, najlepsze projekty koszulek na Suwalskie Juwenalia Studenckie wybrała już specjalnie powołana komisja konkursowa. Teraz swoją opinię mogą wyrazić studenci i głosować na najciekawszy projekt: www.facebook.com/pwszwsuwalkach/.

Porozumienie z OSIR-em

Organizacja wspólnych działań, akcji i wydarzeń sportowych to główna idea porozumienia, które podpisały władze Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach i Ośrodka Sportu i Rekreacji. Dr Marta Wiszniewska.

Dyskutowali o problemach mniejszości narodowych

O problemach oświatowych mniejszości narodowych w Europie dyskutowali w Wilnie przedstawiciele najważniejszych ośrodków naukowych w Polsce. Wśród zaproszonych gości byli też wykładowcy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach (dr Agata Wądołowska, dr Leszek Sidorowicz, dr Agata Osińska i dr Andrzej Sęk).

Beton materiałem XXI wieku

O betonowych drogach, posadzkach, betonie wodoszczelnym i wzmacnianiu konstrukcji będą dyskutować naukowcy i przedstawiciele firm w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Suwałkach.

Masz pomysł na biznes?

Jesteś studentem i masz ciekawy pomysł na firmę? Potrzebujesz wsparcia doradcy biznesowego? Poszukujesz źródeł finansowania dla swojego pomysłu biznesowego? Jeśli tak to skorzystaj ze wsparcia ekspertów Parku Naukowo-Technologicznego Polska Wschód w Suwałkach.

Wielkanoc, Chiny i bolące gardło

Poznali symbole Wielkanocy, odległe Chiny oraz dowiedzieli się dlaczego człowiek choruje. Mowa o najmłodszych studentach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach i kolejnych, wyjątkowych zajęciach w ramach Uniwersytetu Dziecięcego.

Wyjazd studyjny do Zakopanego

Jak funkcjonuje Tatrzańskie oraz Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe (TOPR i GOPR) mieli okazję przekonać się studenci pielęgniarstwa i ratownictwa medycznego PWSZ w Suwałkach. Mowa o uczestnikach projektu „Kompetencje kluczem do sukcesu – wzrost kompetencji zawodowych, komunikacyjnych i z zakresu przedsiębiorczości (…)”, którzy uczestniczyli w pierwszym z trzech wyjazdów studyjnych - do Zakopanego.

„Depresja – porozmawiajmy o niej”

Ponad 350 mln. ludzi na świecie i około 1.5 mln. ludzi w Polsce choruje na DEPRESJĘ. O tym, jak ją rozpoznać i jak leczyć dyskutowali studenci PWSZ i uczniowie VII Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach. Wszystko w ramach Obchodów Światowego Dnia Zdrowia, którego tematem przewodnim w tym roku jest właśnie depresja.

Rozmawiali o wolontariacie

O idei wolontariatu dyskutowali studenci pedagogiki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach. W ramach spotkania TechKlub-u w suwalskiej siedzibie Centrum Trójki mówili o bezinteresownej pomocy i świadomym pomaganiu – przede wszystkim o motywacji, potrzebach, możliwościach, kompetencjach i...

”Przyłapani na… czytaniu”

  Do wybrania się na fotołowy zaprasza Biblioteka PWSZ w Suwałkach. Wystarczy przyłapać  kogoś na… czytaniu i zrobić mu zdjęcie. Autorzy trzech najciekawszych i najoryginalniejszych zdjęć wygrywają atrakcyjne nagrody książkowe. Zdjęcie/-cia konkursowe należy przesłać do 20...

Promował PWSZ podczas włoskiego maratonu

O takiej promocji marzy każda Uczelnia. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Suwałkach miała swojego reprezentanta podczas Maratona Di Roma, czyli maratonu, który do stolicy Włoch przyciągnął ponad 16 tysięcy osób z całego świata. Na trasie prowadzącej pośród rzymskich zabytków, nie mogło zabraknąć Polaków, którzy w liczbie 334 biegaczy stanowili szóstą pod względem liczebności siłę w tym biegu.
Wyświetlanie 1 - 15 z 756 rezultatów.
Pozycji na stronę 15
z 51